Skřipce

Z PainartWiki
Přejít na: navigace, hledání

Skřipce na bradavky jsou erotická hračka uzpůsobená k dráždění partnerových bradavek. Skřipce mají rozevírající čelisti, které se sevřou okolo bradavek tlačí na ně. Tato hračka je vhodná jak pro muže, tak pro ženy. Na trhu je několik druhů skřipců, všechny fungují na podobném principu, liší se hlavně zakončovací čelistí a kontaktní plochou s bradavkami. Většina druhů skřipců jsou spojené řetězem, který slouží jak k praktickým účelům, tak brání ztracení skřipců, když se nepoužívají. Na řetěz se často přidávají závaží, které zvětšují tah na bradavky a zároveň tak i bolest, kterou způsobují partnerovi. Řetěz zároveň může sloužít jako vodítko pro partnera, nebo naopak způsob, jak ho znehybnit napřiklad u sloupu. Bradavky také nejsou jedinné místo, na které lze skřipce použít, kupříkladu se může řetězem spojit jazyk a genitál partnera.

Skřipce jsou navržené tak, že i při bolestivém stahování z partnerových bradavek je jen malá šance, že by mohlo dojít ke zranění, ale je potřeba si dávat pozor na rychlé pohyby. Pokud jsou skřipce nasazené dlouhou dobu, může dojít k zhmoždění bradavky. Pokud má partner piercing bradavky nebo genitální piercing, je potřeba zvýšené opatrností jak během scene, tak i během nasazování a sundání. Pokud má partner ještě nedohojený piercing, používáním skřipců může snadno dojít ke zranění a komplikacím. Varianta, se kterou začínal skoro každý jsou klasické kolíčky na prádlo. Ty se ale nehodí na použítí, pokud má partner piercing bradavek.

Nejběžnější druh skřipců, se kterými se můžeme dnes setkat jsou takzvané "clover clamps". Konstrukce skřipce má uvnitř pružinu, která drží svorku sevřenou a zároveň, čím větší tah je na řetězu svorky, tím pevněji se čelisti sevřou. Přidáváním závaží na svorky se tedy nejen zvětší tah na bradavky, ale i tlak skřipce. Toho se dá využít i když patnera svorkami a řetězem připoutáme např. ke sloupu. Z této pozice se může osvobodit sám, ale čím více táhne, tím větší bolest mu budou skřipce způsobovat.

Kuličkové svorky nemají pogumovanou čelist jako clover clamps, místo toho mají kuličku, tedy menší plocha znamená menší rozkládání tlaku. Z toho důvodu jsou kuličkové svorky často bolestivější než ostatní svorky. Také můžou být vhodné pro některé partnery, kteří mají piercing bradavek, pokud s běžnými svorkami mají problém. Zvonové svorky zároveň s tlakem mají i šroub, kterým se dá řídit tah na bradavky. Netypická varianta skřipců na bradavky je tyč na bradavky, kde jsou dvě dřevěné nebo kovové tyče spojeny na koncích a posuvnými kroužky na tyčích se regulujue tlak na bradavky.

Alternativou pro použítí místo skřipců jsou svorky, které se dají použít prakticky na libovolnou část těla. Svorky mají větší kontaktní plochu s pogumovaným povrchem a způsob regulace tlaku. Některé sponky mají posouvací kroužek, většina z nich má ale vícestupňový systém zubů v rukojeti. Sponky jsou vhodné i pro velmi citlivá místa a nezanechávají velké známky použití na těle partnera.