Anální kolík

Z PainartWiki
Přejít na: navigace, hledání

Anální kolík je erotická hračka určená pro zasunutí do análního otvoru. Svým tvarem se lyší od běžného dilda, i když je to také hračka používaná k penetraci. Hlavní rozdíl je rozšířený konec, který slouží k tomu, aby se kolík neztratil unitř konečníku a zůstal na svém místě. Kolíky mají také oproti dildům často vejcovitý tvar, zůžují se těsně před koncem, tak, aby ho mohl konečník sevřít dostanečně pevně, aby zabránil nechtěnému vyklouznutí. Také jsou oproti dildům výrazně kratší.

Anální kolíky jsou vyráběny z velkého množství materiálů, u finálního produktu se ale dbá na higienu, čišténí a bezpečnosti. Nejčastěji jsou kolíky vyráběny z umělých materiálů, jako je silokon a nerez časté jsou ale také kolíky z latexu nebo skla. Speciální druh kolíků je na stimulaci prostaty, kterou svým zahnutým tvarem dráží během pohybů těla. Vibrující kolíky a anální kolíky s kontaky pro elektro-stimulaci jsou také běžné na trhu s erotickými hračkami, stejně jako latexové nafukovací kolíky, které se pomocí malého příručního balónku dají nafouknout nebo upustit podle potřeby. Občas se setkáme i s jinak tvarovanými kolíky, např. penis, tyto hračky ale nejsou vhodné pro začátečníky, protože jejich tvar by mohl partnera při neopatrném používání poranit.

Anální kolíky se používají na velké množství aktivit. Diskrétní nošení na veřejnosti, ať už pro vlastní požitek, nebo jako součást hrátek s ponižováním. Velmi časté je také používaní během sexu s partnerem, obzvláště, když je anální sex součást scene.

Často se kolíky používají i pro různé fetish aktivity. Jednou z nich je například používaní kolíku s ozdobným koncem, někdy nazívaným klenotem. Další, velmi rozšířenou aktivitou je animal roleplay, během kterého partneři používají anální kolík s ocáskem. Ocásek je nejčastějí vyroben z umělého materiálu imitace kožešiny a může se různit od lyščích ocásků, přes různé psí, kočičí a koňské.

Pro bezpečné používání se naopak hodí kolík s hladkým povrchem a lubrikant, pro jeho snadnější zasunutí. Při používání kolíků je také potřeba dbát s opatrností na zpětnou vazbu partnera, pokud by hračka byla příliš dlouhá nebo široká nebo bylo vkládání moc rychlé, násilné a s nedostatkem lubrikantu. V takových případech pak může docházet k vážným zraněním. Po použití je potřeba hračku důkladně vyčistit, než dojde k jejímu dalšímu použítí. I s použitím moderních materiálů, jako je nerez, které jsou snadno čistitelné a desinfikovatelné, při používání jedné hračky pro více partnerů hrozí riziko přenosu chorob. Při používání hraček z nekvalitních materiálů a při nedůsledném čištění se toto riziko mnohonásobně zvětšuje.