Spanking

Z PainartWiki
Verze z 20. 5. 2015, 18:47; Admin (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Spanking je anglický termín, který se v českých luzích a hájích uchytil a označuje soubor aktivit, které bychom mohli jednotně nazvat výpraskem. Tyto praktiky se v anglicky hovořících zemích nazývají impact play, tedy volně přeloženo- hrátky s dopadem.

Původně spanking označoval průběh výprasku uděleného dlaní, slovy suché definice se jedná o proces, v průběhu kterého jedna osoba (nejčastěji autorita- rodič, učitel, farář) dlaní plácá přes hýždě a stehna osobu v podřízeném postavení v rámci trestu. Tyto výprasky mají dlouhou historii a v různých kulturách našly v průběhu dějin různá uplatnění, ale v současnosti je jako fyzický trest spanking ve většině kultur veřejně odmítán.

V rámci BDSM aktivit je spanking oblíbený zejména jako projev dominance a submisivity a pro širokou škálu využití pro sadisticky a masochisticky orientované osoby.

Spanking dále dělíme do několika kategorií v závislosti na použitém materiálu nebo intenzitě. Pokud hovoříme o intenzitě, můžeme výprasky rozdělit do tří kategorií:

  • lehké- jsou to výprasky, po kterých nezůstávají na těle submisivní/masochisticky orientované osoby žádné stopy. Toho lze docílit za použití dlaně nebo lehkého, až symbolického výprasku s použitím bicích nástrojů. U tohoto způsobu výprasku nejde primárně o prožitou bolest, ale zejména o pocit moci, bezmoci a o ponížení, často se s tím můžeme setkat u Role play
  • střední- při tomto stupni výprasku zůstávají na těle submisivní/masochisticky laděné osoby stopy, které mohou vydržet několik hodin až několik dní, ale při samotném průběhu výprasku nedochází k dramatickému poškození tkáně
  • těžké- mezi těžké výprasky řadíme ty, při kterých dochází k pohmoždění tkáně, případně k porušení integrity kůže. Toho lze dosáhnout vytrvalým výpraskem klasickými nástroji, nebo použitím speciálních bičů a ostrých důtek, které mohou i při méně důrazné ráně roztrhnout kůži nebo způsobit velké hematomy. Těžké výprasky jsou doménou silných masochistů.