Role play

Z PainartWiki
Verze z 25. 7. 2015, 08:23; Admin (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Role play, tedy hraní si na někoho jiného, není vyloženě souborem konkrétních BDSM praktik, ale jedná se o situace, ve kterých partneři v rámci scene, případně i mimo tento rámec, přijímají role někoho, kým ve skutečném životě nejsou. Pohnutky, které k tomu člověka vedou se různí, stejně tak se od sebe odlišují praktiky a směry, kterými se při hrátkách partneři ubírají, ale při role play vidíme jeden společný prvek- příznivci se těmito aktivitamiodpoutávají od reálného života a noří se do světa svých fantazií, které mění na skutečnost.

S náznaky role play se setkáváme i v životě osob, které se za příznivce BDSM vůbec nepovažují, naopak, pokud někoho baví pouze hraní si na někoho jiného a nemá nejmenší sadomasochistické sklony a nezajímá jej ani dominance a submisivita, pravděpodobně o sobě řekne, že s BDSM nemá vůbec nic společného. Avšak bavíme-li se o role play v kombinaci s kinky sexem, nejčastěji se setkáváme s těmito rolemi:

  • otec a dcera- klasické role obohacené o příchuť něčeho zakázaného. Představy incestu jsou u milovníků BDSM velmi časté a Freud by měl jistě mnoho vysvětlení, ale v drtivé většině případů tyto touhy nevycházejí z traumat z dětství , ale zrcadlí touhu po tom, odevzdat se nezpochybnitelné autoritě, nechat se chránit, ale zároveň se vystavovat ponižujícím situacím, stejně jako touhu po tom, svým způsobem někoho vlastnit, chránit, ale i vychovávat a případně (po vzájemném souhlasu a v rámci SSC, samozřejmě) zneužívat. Tyto touhy jsou stavebním kamenem BDSM, avšak právě v případě hrátek na tatínka s dcerou dostávají onen přidaný rozměr v podobně porušení absolutního společenského tabu
  • lékař a pacient- v tomto případě dostávají dětské hrátky na doktora poněkud serióznější rozměr. Také zde se setkáváme s dopředu jasně definovanými rolemi (avšak to neznamená, že po dohodě partnerů musí být vždy dominantní osobou lékař- rafinovanější role play může nabídnout i nečekané vyvrcholení zápletky) a velmi často se partneři dostanou k imitaci lékařských úkonů- v tom případě hovoříme nejen o role play, ale i o Clinic sexu.