Kluby

Z PainartWiki
Přejít na: navigace, hledání

V České Republice se koná poměrně velké množství setkání pro příznivce BDSM, ale většina jich probíhá na místech, která nejsou výhradně BDSM zaměřená. V současné době jsou dva oficiální BDSM kluby v Praze a jeden BDSM friendly prostor v Brně.

Klub Ateliér

Tento největší český klub funguje už od roku 2001, za ta léta se značně rozrostl a dnes nabízí fanouškům BDSM pohodlné zázemí, konají se zde každý týden setkání různých formátů- ať už kecací, které jsou otevřeny všem, nebo akční, kam se mohou přijít podívat jen přihlášené dvojice (na tento formát akcí mají přístup obvykle jen partnerské dvojice, případně nezadané dámy, ale samotní pánové mají dveře zavřené), workshopy (i sem je nutné se registrovat) a tematické večírky (na večírky bývá vstup většinou možný bez registrace, ale je nutné zakoupit vstupenku, obvykle bývá vyhlášen předpodej).

V Ateliéru je plně zásobený bar a kuchyně, k dispozici jsou teplé hotovky a studené občerstvení.

Platí zde obecně známá BDSM etiketa a návštěvníkům je při dodržení pravidel dovoleno (bez poplatku, avšak na rozumně omezenou dobu) využívat plně vybavené místnosti- je zde gotická mučírna, industriální místnost, clinic room, ložnice a koupelna s vířivkou (tu je nutné dohodnout dopředu s vedením klubu). Kromě veřejných akcí si lze dohodnout privátní pronájem prostor.

Bližší informace včetně adresy a registrací je nutné řešit mailem, případně přes webové stránky klubu, na kterých jsou také dopředu vyhlášené akce, které se zde konají.

BDSM Studio Flora

Druhý pražský klub nabízí menší prostory, ale i přes skromnější rozměry se zde konají pravidelné akce- kecací srazy a workshopy. Návštěvníkům je bez poplatku umožněno využít vybavenou mučírnu nebo ordinaci a k dispozici je skromný bar. Studio slouží také k privátnímu pronájmu, adresu a bližší informace získáte pomocí webových stránek.