Figging

Z PainartWiki
Přejít na: navigace, hledání

Figging, je erotická BDSM praktika vkládání kořene zázvoru do análního nebo vaginálního otvoru.

Před použitím se zázvor oškrábe do přibližného tvaru anální kolíku. Kontakt čerstvého zázvoru se sliznicí způsobuje pálivou bolest a stahování svalů jako obranou reakci. Obzvláště pak v případě anální otvoru se stahováním konečníku vymačkává ze zázvoru další štáva, což celý zážitek dělá intenzivnější a prodlouží dobu, kdy je zázvor možno používat. Čerstvý zázvor vydrží pálit přibližně půl hodiny, nejsilnější reakce začne velmi krátce po vložení a trvá prvních pět minut. Po půl hodině stačí zázvor znovu oškrábat, zbavit se tedy části, kde už není štáva a použít hned znovu.

Figging je ze zdravotně nezávádný, ale v případech, že se praktikuje často nebo dlouhou dobu, může způsobit zdravotní komplikace, od podrážnění a vyrážky, po otravu krve v extrémních případech. Také je možné, že se u partnera projeví alergie na některou ze složek v zázvoru, která se jinak neprojevila pří běžném kontaktu se zázvorem. Při občasném praktikování figgingu se sliznice vrací do normálního během dvou hodin, s minimálními či žádnými následky do dalšího dne.

Praktikování figgingu během S/M hrátek není omezeno jen jako trest, zázvor se může používat na partnera jako dildo, nebo se může vyřezat do kusu zázvoru klín a přiložit ho partnerce na klitoris. Figging také není překážkou v sexuálnímu styku mezi partnery, mnozí naopak preferují sex po aplikaci zázvoru. Čím čerstvejší je zázvor, tím více v sobě má štávy a jeho použití bude intezivnější. Podobný pocit jako je figging se dá vytvořit i za pomocí tabasca. Používání tabsaca ale vyžaduje větší zkušenosti s dávkováním a aplikací. Tabasco se také nevkládá do tělesných otvorů, místo se nanáší kupříkadu štětcem nebo prstem pouze zevně na anální otvor nebo genitálie.