Figging

Z PainartWiki
Verze z 21. 11. 2016, 22:10; Gaslight (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Figging, je erotická BDSM praktika vkládání kořene zázvoru do análního nebo vaginálního otvoru.

Před použitím se zázvor oškrábe do přibližného tvaru anální kolíku. Kontakt čerstvého zázvoru se sliznicí způsobuje pálivou bolest a stahování svalů jako obranou reakci. Obzláště pak v případě anální otvoru se stahováním konečníku vymačká ze zázvoru další štáva, což celý zintenzivní a prodlouží dobu působení zázvoru. Čerstvý zázvor vydrží pálit přibližně půl hodiny, kdy nejsilnější reakce začne velmi krátce po vložení zázvoru a trvá prvních pět minut. Po půl hodiné stačí zázvor znovu oškrábat, zbavit se tak tedy části, kde už není štáva a použít hned znovu.

Figging je ze zdravotně nezávádný, ale v případech, že se praktikuje často nebo dlouhou dobu, může způsobit zdravotní komplikace, od podrážnění a vyrážky, po otravu krve v extrémních případech. Také je možné, že se u partnera projeví alergie na některou ze složek v zázvoru, která se neprojevila pří běžném kontaktu se zázvorem. Při občasném praktikování figgingu se sliznice vrací do normálního během dvou hodin, s minimálními nebo žádnými následky do dalšího dne.

Praktikování figgingu během S/M hrátek není omezeno jen jako trest, zázvor se může používat na partnera jako dildo, nebo se může vyřezat do kusu zázvoru klín a přiložit ho partnerce na klitoris. Figging také není překážkou v sexiálnímu styku mezi partnery, mnozí naopak preferují sex po aplikaci zázvoru. Čím čerstvejší je zázvor, tím více v sobě má štávy a jeho použití bude intezivnější. Podobný pocit jako je figging se dá vytvořit i za pomocí tabasca. Používání tabsaca ale vyžaduje větší zkušenosti s dávkováním a aplikací. Tabasco se také nevkládá do tělesných otvorů, místo se nanáší kupříkadu štětcem nebo prstem pouze zevně na anální otvor nebo genitálie.