Breath play

Z PainartWiki
Verze z 25. 7. 2015, 09:02; Admin (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Breath play, čili hrátky s dechem, patří do kategorie edge play a pro vysoké riziko nebezpečí se v žádném případě nedoporučuje se těmto aktivitám oddávat bez dostatečných zkušeností a bez důkladně propracovaného plánu na první pomoc v případě nouze. Nicméně, i přes svá velká rizika (nebo možná právě kvůli nim) patří breath play mezi oblíbené praktiky pro pokročilé kinkstery.

Partnerské hrátky s dechem

Když už se člověk rozhodne, že by rád ukojil svoje touhy po hrátkách s dechem, je důležité, aby u těchto experimentů nebyl sám, ale aby s ním byla osoba, která je natolik zodpovědná a spolehlivá, že zvládne nejen přivolat pomoc v případě nouze, ale dokáže poskytnout i první pomoc. Breath play je oblíbená pro jisté změny stavu vědomí a vnímání, které je ovlivněno menším přísunem kyslíku do mozku, a pro velkou moc, bezmoc a absolutní důvěru mezi partnery. Dech lze omezit mnoha způsoby, tak si připomeňme ty nejobvyklejší z nich.

Škrcení

Sevření holých rukou kolem partnerova krku patří mezi ty nejintimnější BDSM gesta vůbec. Submisivní partner tím dává najevo svou důvěru, oddanost i bezmoc, dominantní partner tak dává najevo svou nadřazenost, sílu a moc. Nastavený(a následně škrcený) krk patří mezi gesta největší odhalenosti a bezbrannosti a dominantní člověk by si měl být této skutečnosti vědom. Při škrcení rukama je velmi důležité pečlivě vybrat místo, kde ruce krk obejmou- nejvhodnější je chytit na krku co nejníž, nebo naopak nejvýš, a vyvarovat se okolí ohryzku- ohryzek je velmi citlivý a jeho poškození mívá obvykle fatální následky. Škrcení rukama nabízí oproti použití pomůcek jednu velkou výhodu- dominantní člověk vnímá tep srdce škrcené osoby a pokud je alespoň trochu vnímavý, může díky tepu odhadnout změny probíhající v těle submisivní osoby a přizpůsobit tomu své další jednání.