BDSM pomůcky

Z PainartWiki
Verze z 23. 6. 2015, 15:29; Admin (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

BDSM praktiky už ze své podstaty často vyžadují použití pomůcek. Může se jednat o podomácku vyrobené hračky, o pomůcky z klasické domácnosti, ale pokročilejší hrátky vyžadují speciální nástroje.

Pomůcky z domácnosti

Při troše představivosti lze v rámci BDSM praktik využít mnoho předmětů z každodenního života, které jsou v běžné domácnosti vždy při ruce. Téměř každý příznivce kinky sexu začínal svoje touhy objevovat za použití obyčejných předmětů a pro mnoho z nich zůstaly tyto předměty dodnes oblíbenými hračkami, například kuchyňská vařečka patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Předměty domácí potřeby jsou sice pro svou snadnou dostupnost oblíbené zejména pro experimentující začátečníky, ale i pokročilý příznivce BDSM si může přijít na své. Tyto nenápadné pomůcky totiž mnohdy hrají významnou roli při role play a často mohou sloužit jako decentní nástroje pro intenzivní D/s hrátky. Pro mnoho submisivních/masochisticky orientovaných osob je například výprask již zmíněnou vařečkou, koženým páskem nebo kabelem od žehličky mnohem intenzivnější, než je použití speciálních BDSM nástrojů a to především pro hluboký emocionální zážitek. Použití koženého pásku s sebou zase nese hlubokou symboliku a vyjadřuje jasně stanovené role, stejně jako dokáže podkreslit scene zaměřenou na role play. Vědomí, že v celé domácnosti se nacházejí porůznu rozmístěné (a vystavené na očích) sexuální pomůcky a že v podstatě kdykoliv může dojít k hrátkám vyvolává u mnoha příznivců BDSM velkou vlnu vzrušení.

Důležitým aspektem při používání všech pomůcek je bezpečnost. Při užití předmětů denní potřeby je třeba klást důraz na bezpečnost o to víc, že tyto pomůcky nejsou designované k tomu, aby byly použity v oblasti sexuálních aktivit, potažmo BDSM vůbec. Než dominantní osoba přistoupí k používání pomůcek na svém partnerovi, je třeba, aby jejich užití vyzkoušela nedříve na sobě, a to včetně řešení případných nouzových situací. Například kabely od spotřebičů nabízejí vyloženě široké spektrum využití, ale je třeba, aby si dominantní člověk nejdříve vyzkoušel, jestli se dají v případě nouze bezpečně rozstřihnout nebo rozřezat.