Akce

Z PainartWiki
Přejít na: navigace, hledání

Akcemi jsou myšleny večírky, které návštěvníkům nabízejí dopředu připravený program s performancemi a show. Některé jsou pro úzkou skupinu návštěvníků, ale čím dál více těchto akcí je přístupné široké veřejnosti, některé se pravidelně opakují, jiné jsou zatím ojedinělými vlaštovkami, nicméně kulturní vyžití milovníka BDSM je v České Republice poměrně pestré. Na akcích tohoto typu platí obvykle poměrně striktní pravidla, například:

  • absolutní zákaz fotografování- obvykle je přítomen akreditovaný fotograf, který se postará o to, aby měl pořadatel dostatek materiálu a fotografií, které může následně použít pro veřejnou galerii. Pravidlem také je, že bez výslovného souhlasu fotograf nefotografuje návštěvníky, ale pouze účinkující.
  • dodržování BDSM etikety- to znamená, že nikdo nesmí bez svolení sahat na cizí pomůcky, nesmí sahat bez výslovného svolení na jiné osoby, v případě, že je na akci k dispozici play arena, čili koutek uzpůsobený tak, aby si návštěvníci mohli i mimo program nerušeně zadovádět, nesmí nikdo vstupovat do scene, aniž by byl vysloveně pozván.
  • kouření pouze ve vymezených prostorách- příznivci BDSM a kinky životního stylu jsou obvykle velmi tolerantní lidé, avšak ke kouření na veřejných akcích se stavějí odmítavě. Je tomu tak především proto, že oblečení z latexu, lacku nebo kůže bývá velmi drahé a málokdo by měl radost, kdyby došlo k poškození jeho oděvu cigaretou.

Některé akce mají svá specifika, například konkrétnější pravidla pro návštěvníky, dresscode nebo předprodej vstupenek, proto je dobré si o dané události zjistit co nejvíce podobností dopředu. Většina akcí nebo událostí má vlastní webové stránky.

Fetish weekend

Nejrozsáhlejší česká BDSM akce festivalového typu, která se koná každoročně v říjnu a trvá od čtvrtka do neděle. Každý den má svůj specifický program zaměřený na různé skupiny návštěvníků a podrobnosti o letošním ročníku najdete na webových stránkách akce.

Fetish weekend entree

Čtvrteční večer je věnovaný vzdělávání se zaměřením na nesmělé začátečníky. V průběhu večera se konají tři přednášky na téma Začátky s BDSM, Fetish a jeho podoby a Umění japonské bondáže shibari. Přednášejí zkušení a dlouholetí nadšenci pro BDSM, kteří jsou připraveni nejen odsypat předem připravený text, ale i vést debatu s posluchači a pohotově odpovídat na jejich otázky. Více informací lze najít v události na Facebooku.

Fetish Market

Páteční večer konaný na proslulém místě je ideální příležitostí pro všechny, kteří se chystají na Fetish Night, ale nemají v šatníku vhodný dresscode, je totiž věnovaný prodejcům fetish módy, doplňků, hraček a pomůcek a představují se zde přední čeští výrobci a prodejci. Kromě mnoha stánků přetékajících zbožím je připraven i doprovodný program, obvykle se jedná o fetish módní přehlídku, bondage show a spank/BDSM show- pro konkrétní program a termín konání navštivte událost na Facebooku.

Fetish Night

Fetish Night je v současné době největší kinky akcí na domácí scéně. Ačkoliv má v názvu termín fetish, nejedná se o večírek orientovaný pouze na milovníky materiálů a oblečků, v programu se najde hned několik BDSM show- na svoje si přijdou fanoušci provazové bondage, spankingu, dominance a submisivity a krásných dívek a dam převádějících na přehlídkách jak latex, tak další fetish materiály. Na tuto akci je možné vstoupit pouze v dresscode, avšak jako na většině akcí podobného formátu je k dispozici šatna na převléknutí. Více informací, včetně galerií a ukázky vhodného dresscode najdete na [webových stránkách akce] nebo v [události na Facebooku].

Fetish Weekend Afterparty

Náročný víkend uzavírá klidný večírek s několika vystoupeními zaměřenými převážně na burlesque a tribal fusion show. V programu nenajdete jednoznačně BDSM show, ale pokud máte chuť si s přáteli popovídat o zážitcích z Fetish Night a odpočinout si v příjemném prostředí klubu, tak je dobré vědět, že návštěvnící Fetish Night mají na tuto akci vstup zdarma. Více informací naleznete v [události na Facebooku].

Rope Spirit

Jak už název napovídá, jedná se o večírek zaměřený a provazy, konkrétněji na provazovou bondáž v japonském stylu vázání- shibari. V průběhu večera jsou divákům k dispozici tři performance a ačkoliv je jejich vzájemným pojítkem právě japonská bondáž, každá show má jiný nádech a nabízí tak publiku krásu shibari ve všech směrech. Na své si přijdou jak romanticky založené duše, tak příznivci trápení půvabných a bezbranných dívek a milovníci jasně vyhrazené dominance a submisivity zprostředkované provazem. Dvě dvojice vystupujících patří k domácí scéně, třetím vystupujícím je zahraniční host zvučného jména. Pro více informací o akci sledujte [webové stránky akce], kde jsou s předstihem oznamovány termíny i jména vystupujících.

Shibari Night

Tento formát bondážové akce je komornějšího rázu a koná se pravidelně jak v Praze, tak v Brně. Některé SN jsou zaměřeny spíše na vzdělávání a volnou zábavu, ale velká část těchto akcí bývá spojena s vystoupením zahraničního lektora, případně vystupují aktivní členové české shibari scény. Pro více informací sledujte [skupinu na Facebooku], kde se kromě SN vyhlašují i workshopy, přednášky a další události věnované krásám japonské bondáže v České Republice.

Fetish Grand Prix

Jedná se o velmi specifickou akci se zaměřením na příznivce fetishe, především latexu a lacku, která se nese v přátelském duchu a pro mnoho lidí se jedná především o příležitost setkat se s podobně zaměřenými přáteli a jako jedna z mála akcí se koná v Brně. V průběhu večera bývá připraven doprovodný program a diváci se mohou těšit například na ukázky bondage nebo spankingu. Pro více informací sledujte [webové stránky akce].